סידור זקן: מתי הרגע הנכון לסדר את הזקן, אם בכלל?

חשוב שתקפידו ליישר ולסדר את הזקן מדי פעם על מנת לשדרג את המראה שלו: סידור תקופתי של הזקן מאפשר להיפטר מקצוות מפוצלים, יבשים ופגומים,מונע היווצרות של קשרים בשיער, קשקשים בזקן, ומאפשר לו לצמוח בצורה אחידה ומאוזנת יותר.

כמובן ששגרה של סידור זקן תלויה גם בסגנון וצורת הזקן שבחרתם לעצמכם. חלק מעדיפים זקן זיפים נונשלנטי ואחרים מחליטים ללכת על זקן מלא וארוך – זה תלוי בטעם האישי של כל אחד.

למה בכלל לסדר את הזקן?

גבר עם זקן מסודר צוחק

גברים רבים שמגדלים זקן עבה ומכובד, טועים לחשוב שעדיף לתת לו לצמוח בחופשיות ולא לסדר אותו בכלל, אחרי הכול, אם המטרה היא לגדל את הזקן הארוך והסמיך ביותר בעולם, אז למה לגעת בו?

עם זאת, חשוב לקצץ חלק ממנו מדי פעם על מנת למנוע מהרעמה הפרועה על פניכם לצאת משליטה.

אם תזניחו את הפלא השעיר שמכסה את פניכם ותאפשרו לו לגדול בפראיות, זה יסתיים בזקן קופצני ומפוזר שמלא בקצוות מפוצלים ושיערות גסות ופגומות. התוהו ובוהו הזה לא יגרור המון התלהבות ופרגון ויגרום לזקן שלכם להיראות מוזנח ולא אסטטי: הוא יהיה רחוק שנות אור מהציפיות והתקוות שהיו לכם ממנו.

באיזו תדירות צריך לעשות סידור לזקן?

גבר מסדר את הזקן בתדירות גבוהה

אבל באיזו תדירות צריך לסדר את הזקן? איך לדעת שהגיע הזמן הנכון לקחת מכונה לעיצוב זקן ולעשות משהו עם הזקן שלכם? המאמר הזה ינסה לענות על כל השאלות האלה ולהראות כיצד לעלות על התזמון המושלם לעיצוב זקן אופנתי ומושך.

אם אתם רואים ששיער הפנים שלכם הפך ליבש, מחוספס, וחסר חיים, הגיע הזמן לפעול. זה תמרור אזהרה שאסור להתעלם ממנו. שיער שביר וחלש עם קצוות פגומים אמור להדליק נורה אדומה ולגרום לכם להבין שהגיע הרגע לגלח אותו.

סידור זקן: (לא) למקצוענים בלבד

פסל עם facepalm

אבל איך לגלח את הזיפים בצורה הטובה ביותר? האם אפשר לעצב את הזקן במו ידיכם בבית או שעדיף לבקר אצל הספר ולהפקיד את הנכס השעיר בידיים מקצועיות ובטוחות? זאת שאלה של העדפה אישית וכל אחד עושה את מה שנוח ומתאים ביותר עבורו. תקחו את ההחלטה הטובה ביותר בשבילכם.

כשרק התחלתי לגדל את הזקן שלי לא סמכתי על עצמי בקטע הזה: עשיתי פאשלה רצינית בעת גילוח הזקן בשלבים הראשונים של הגידול שלו וזה היה פשוט אסון מוחלט שאילץ אותי להוריד את כל הזקן ולחזור לנקודת ההתחלה.

כשראיתי במראה את גודל הטעות שעשיתי, רציתי להרביץ לעצמי, אבל הבנתי שאין ברירה חוץ מלהוריד את כל הזקן שהשקעתי בו את הלב והנשמה. מה שקרה זה שגזרתי אותו במקום הלא נכון, הורדתי יותר מדי, וחרבשתי הכול. ואני מבטיח לכם שזה לא היה כיף כשנפל לי האסימון שכל הזמן והמאמץ היו לחינם, אבל שינסתי מותניים והתחלתי הכל מאפס.

אני עדיין מעדיף לעשות סידור זקן אצל הברבר

גבר עושה סידור זקן בברברשופ

אחרי המקרה הזה, פניתי רק לברברשופ מקצועי שלא יעשה שטויות עם הזקן היקר שלי. אחרי כמה חודשים של ביקור אצל הספר, התבוננתי בעבודתו ולמדתי איך צריך לגזום את הזקן בצורה נכונה.

לאט, לאט, התחלתי להתאמן בבית ביישור הזקן וראיתי שזה לא כל כך מסובך, והבטחון שלי עלה עם הניסיון. עם הזמן, התחלתי להצליח לסדר את הזקן שלי לא רע בכלל והבנתי שצריך לעשות הכול בזהירות ובאופן איטי ומחושב.

זה הסוד לסידור מוצלח של הזקן: תקחו את הזמן שלכם. אתם לא נמצאים במירוץ, לא צריך למהר לשום מקום.

אגב, למרות שאני יודע לסדר את הזקן שלי בעצמי, אני עדיין מעדיף לסדר אותו אצל הברבר הקבוע שלי, כי אין חכם כבעל ניסיון והוא תמיד עושה את זה הרבה יותר טוב ומדויק ממני.

שוואי שוואי!

בחור הודי עם זקן מסודר

בכל מקרה, כשאתם מנסים לסדר את הזקן בעצמכם, תחשבו פעמיים לפני שאתם גוזרים! התבלבלתם באורך הרצוי או שחתכתם בצורה לא נכונה? הכול ירד לטימיון.

אבל אם תתקדמו בהדרגה ותהיו בטוחים במה שאתם עושים, הסיכון לבצע טעות ענקית שאי אפשר לתקן יהיה קלוש ביותר. גם אם בהתחלה ירעדו לכם הידיים ותגזרו כל שיערה במספריים קטנות, עם הזמן תהפכו למיומנים בעיצוב הזקן ותתחילו להאמין ביכולות שלכם.

כמובן שאם אתם מעדיפים לא להסתכן, אז תמיד אפשר ללכת על בטוח ולפנות למקצוען. ביקור קצר אצל הספר יעשה את העבודה. הוא מתפרנס מזה ויודע מה הוא עושה. כל עוד תוכלו לתת לו הוראות ברורות בקשר לסגנון ולעיצוב שאתם רוצים לקבל, אתם תהיו מרוצים מהתוצאות. עדיף לא לאלתר, ולהחליט מראש על איזה מראה אתם רוצים ללכת, אלא אם כן הספר שלכם מקצוען אמיתי וידע להתאים לבד את מה שנראה הכי טוב עליכם.

סידור זקן ובירה – לא הולך ביחד

קלואוז אפ של מזיגת בירה לתוך כוס

ועוד טיפ קטן, אף פעם אל תסדרו את הזקן שלכם בעצמכם אחרי ששתיתם יותר מדי בקבוקי בירה (או וודקה).

שמעתי אינספור סיפורים על חבר'ה שיכורים שהחליטו לקצץ את הזקן שלהם ברגע הכי פחות מתאים, וכמובן שהם התחרטו על המעשה הטיפשי הזה. צריכה מוגזמת של אלכוהול מערפלת את ההכרה וכושר השיפוט שלכם, ולכן זה הזמן הגרוע ביותר לגעת בזקן שלכם.

בשורה התחתונה, תיקחו ברצינות את החבר השעיר שמקשט את פניכם: השקעתם בו כל כך הרבה עבודה קשה, וזקן עקום, פרוע ומביך זה הדבר האחרון שאתם רוצים. סידור זקן יעניק לו מראה מדויק, מסודר, ואלגנטי שאי אפשר לעמוד בפניו.

אלכס פלדמן
אלכס פלדמן

יזם, מזוקן, יועץ עסקי והעורך הראשי של המגזין לגבר המזוקן. שותף במספר חברות בארץ ובחו"ל ומייעץ בתחום העסקים, השיווק והמכירות.

דברו איתנו!

השאירו תגובה