4 מיתוסים שקריים לגמרי על טיפוח זקן

גילוח הזקן שלנו יגרום לו לגדול מהר יותר

יש סיפור סבתא ידוע שכל גבר מכיר, הטוען שזקן של יגדל מהר יותר אם הם יגלחו אותו יותר.

סביר להניח שחשבתם בהיגיון והבנתם שזאת כנראה ערימה של שטויות, אבל עדיין יש כמה אנשים שמאמינים לשקר הזה, בעיקר בגיל ההתבגרות. אני זוכר איך כמעט כל הבנים בשכבה שלי היו מתגלחים פעם ביום שבטוחים שהזקן שלהם צומח בזכות זה ולא בגלל תהליך טבעי של התבגרות. אפילו אבא שלי אמר לי שככה זה עובד..

ובכל אופן, אני יכול להגיד לכם בביטחון מלא שזה שקר מוחלט: הזקן שלכם לא יגדל מהר יותר אם תגלחו אותו כל יומיים, המקסימום שיקרה הוא שהשיערות החדשות שיופיעו יראו טיפה כהות יותר וזה רק אם אתם בגיל ההתבגרות שבו השערות עושות את זה גם ככה. זה גורם לחלק מהגברים לחשוב שהשיער גודל מהר יותר כי עכשיו הוא שחור יותר ורואים אותו יותר טוב.

"גלולות לגידול זקן" הן הדבר הגדול הבא

מצטער לאכזב אתכם אחיי המזוקנים, אבל הגלולות היקרות לגידול זקן אינן מה שהן נראות. ולמעשה מדובר בגלולות ויטמינים רגילות עם אריזה שכתוב עליה: "במיוחד לגידול זקן".

חלק מהמוצרים האלה נורא יקרים ואפילו לא עושים מעט ממה שהם טוענים לעשות. את האמת, כל מה שאתם באמת צריכים זה להוסיף ביוטין לתזונה היומית שלכם.

ביוטין הוא ויטמין שנמצא בצורתו הטבעית במגוון מאכלים, כולל בשר אדום, רוב האגוזים ועוד מוצרים שאתם ככל הנראה אוכלים ביום יום גם ככה. אתם גם יכולים לרכוש מולטי-ויטמין באינטרנט. אלו יספקו לכם איזון טוב של ביוטין במערכת מה שיכול לעזור לקצב צמיחת השיער, ובאופן די מוזר גם לצמיחת הציפורניים. 

מייבשי שיער ומחליקי שיער עובדים מעולה על זקן

אולי יהיה לכם קשה לקבל את זה, ואני יודע כי לי היה, אבל להשתמש במייבשים ומחליקים על הזקן יכולה להיות מסוכנת לזקן שלנו.

למה? פשוט מאוד, המכשירים האלה לא תוכננו לשימוש על הזקן, והשיער של הזקן שונה מהשיער של הקרקפת, מה שיכול לגרום לבעיות עבורכם ועבור הזקן שלכם.

להשתמש במחליקים או במייבשי שיער על הזקן יכול לייבש אותו, ולהפוך אותו לחלש, שברירי ולהקנות לו מראה דליל וחסר נפח.

אני לא אומר שאסור להשתמש במייבש או מחליק שיער על הזקן אף פעם, אני מודע לעובדה שהמון מהקוראים שלנו עושים זאת בעצמם, וגם אני חוטא בזה לפעמים כשאין לי זמן לחכות שהזקן יתייבש אחרי המקלחת, אבל מתוך ניסיון אישי, שמתי לב שזה מוריד את האיכות של הזקן בטווח הארוך, מה שקרה אצל חלק מהחברים שלי שגם השתמשו בפנים ומייבשים.

אני יודע שלחלקכם יש סיפורי הצלחה שסותרים את מה שכתבתי, אז כל מה שאני יכול להציע זה להשתמש באמצעים האלה בזהירות.

זקן לא דורש שמנים ותכשירי טיפוח

יש אנשים שמאמינים ששמני זקן, מרככים וחמאות הם סך הכל גימיקים מיותרים שאף אחד לא צריך בשביל לטפח זקן בריא ויפה.

אז כמובן שהזקן שלכם ימשיך לגדול גם בלי המוצרים האלו, אבל האמת היא שאחרי שהזקן מגיע לאורך מסויים, טיפול בעזרת מוצרי טיפוח לזקן מקנה לו מראה מטופח, בריא, וחזק וגורם לזקן להיראות מעולה.

שמנים לזקן ומרככים לזקן מעניקים לו לחות ומגנים על הזקן מקצוות מפוצלים, יובש ואפילו מונעים קשקשי זקן. לכן במקום לשלול את האופציה של מוצרי הטיפוח, תחשבו תמיד לטווח ארוך ועל התמונה הגדולה – הזקן שלכם רק יודה לכם על זה!

מוטי הגבר
מוטי הגבר

בסדר, בסדר! אז כולם כבר הבינו מזמן שמוטי הגבר הוא שם בדוי (של מישהו גבר רצח!) מבטיחים שבקרוב נחשוף את השם האמיתי של מוטי. בנתיים נאלץ להסתפק בתמונה של בחור ג'ינג'י ומזוקן.

דברו איתנו!

השאירו תגובה