6 הטעויות הכי גדולות של גידול זקן (ואיך להימנע מהן)

כמה פעמים כבר שמעתם את המשפט: "אני פשוט לא מצליח לגדל זקן. תאמין לי, ניסיתי הכול ושום דבר לא עובד. כנראה זה לא בשבילי"

אם גם אתם מרגישים שהוצאתי לכם את המילים מהפה, אז המאמר הזה הוא בדיוק בשבילכם. תאמינו לי, שרוב הסיכויים שהגעתם למסקנה הזאת מהר מדי. כנראה שאתם סתם מקשים על עצמכם ופשוט עושים כמה טעויות של מתחילים שהוציאו לכם את כל הרוח מהמפרשים וגרמו לכם לוותר ללא כל סיבה ממשית על הזקן המפואר שתמיד חלמתם עליו.

תסמכו עלי, אני יודע על מה אני מדבר.

אז מספיק עם כל התירוצים! עדיף שתעברו על המאמר הזה שיפרט את המוקשים הקטלניים ביותר בדרך לגידול זקן ויסביר כיצד תוכלו לנטרל אותם בקלות. במקום ללכת עם הראש בקיר ולהטיל ספק ביכולת שלכם לגדל זקן, תנסו ליישם את כל ההמלצות והטיפים שתמצאו במאמר הזה, ואתם תופתעו לגלות שיצמח לכם זקן מכובד במהירות שיא.

אתם לא נותנים לזקן שלכם מספיק זמן לצמוח

חוסר סבלנות וציפיות לא מציאותיות הם התירוץ המוביל של גברים רבים לפרוש באמצע התהליך ולקבוע שזקן הוא לא הקטע שלהם. אם עדיין לא נפל לכם האסימון, אז אל תצפו שתפסיקו להתגלח ותוך כמה ימים תתעוררו עם רעמת שיער עבה על פניכם – זה פשוט לא עובד ככה במציאות. הנה כמה עובדות שיחזירו אתכם לקרקע: הקצב הממוצע של צמיחת שיער הפנים עומד על קצת יותר מסנטימטר אחד בחודש.

עם זאת, תקחו בחשבון, שהזקן שלכם יכול לגדול בקצב איטי או מהיר יותר מזה, הכול תלוי בגנים שלכם. תהיו מודעים זה שלא כל חלקי הזקן צומחים באותו הקצב ובאופן שווה. בהתחלה, אזורים מסוימים על הפנים שלכם יכוסו בשיער סמיך, בעוד שאחרים יישארו עם זיפים דלילים. לא צריך להיבהל מהחורים והקרחות האלה, פשוט צריך לתת לזמן לעשות את שלו.

אבל, גברים רבים בוחרים לעשות את ההפך. הם מתייאשים שהזקן שלהם תקוע במקום ולא עומד בציפיות שלהם. הם חושבים שהם פשוט לא מסוגלים לגדל זקן מלא, ומשכנעים את עצמם שזה עניין תורשתי. אולי בעצם נוח להם לחשוב ככה. ייתכן, שהזקן שלהם צומח לאט יותר מהממוצע והם צריכים להמתין זמן רב יותר להתקדמות ממשית.

שיער הפנים הגברי ממשיך לצמוח גם בשנות השלושים. אז, אם אתם בשנות העשרים לחייכם ופשוט מתוסכלים מפני התינוק החלקות שלכם, לא צריך למהר להסיק מסקנות. גם, אם לא גודל לכם שום דבר מעבר לזקן זיפים דליל, אז ייתכן שהשיא עוד נמצא לפניכם. תאפשרו לזקן להגיע למלוא פוטנציאל הצמיחה שלו. תזכרו שאתם לא נמצאים במירוץ ולא מתחרים נגד השעון. ללא קשר לגיל שלכם, מומלץ שתקדישו לפחות 4 חודשים לגידול הזקן שלכם, לפני שתחליטו אם זה מתאים לכם או לא.

לתת לזקן שלכם לצאת משליטה

גבר עם זקן עושה פרצוף משוגע עם לשון בחוץ

גם בשלבים המוקדמים של גידול הזקן, אל תזניחו את רעמת השיער שהולכת וגדלה על פרצופכם. חשוב שתיישרו ותסדרו אותו, כדי למנוע מראה פראי ומבולגן. כמו שכבר הזכרתי, חלקים שונים של הזקן צומחים בקצב שונה. ללא גיזום במקומות הנכונים, כבר אחרי חודש של צמיחה, הזקן שלכם עלול להיראות עקום ולא אחיד.

תורידו שיער עודף וארוך מדי: זה ימנע מראה דליל ומפוזר של הזקן שלכם, עד שאזורי השיער עם קצב הצמיחה האיטי ביותר ידביקו את הקצב ויגדלו במלואם. ככה תוכלו לאפשר לזקן לצמוח בקו אחיד ומסוגנן ולהעניק לו מראה נקי ואלגנטי יותר. אין דבר קל יותר מיישור הזקן כשהוא רק מתחיל לצמוח: פשוט תכוונו את גובה החיתוך הרצוי בראש המסרק של מכונת התספורת החשמלית שלכם וצאו לדרך. התוצאה תהיה אורך אחיד של הזיפים בכל רחבי הפנים.

התעלמות מקו הצוואר

סידור של קו הצוואר בברברשופ עם תער

תגלחו קווי מתאר ברורים באיזור הצוואר. הזקן שגידלתם לא אמור להתחבר עם שיער החזה שלכם, או להיכנס לכם לפה בזמן שאתם מחייכים או אוכלים. קביעת קו הצוואר הנכון שבו תורידו את השיער היא לא מדע מדויק. תחפשו את הקו הטבעי שבו הזקן שלכם מפסיק לגדול, ותלכו על מראה שיקלע לטעמכם. אני ממליץ לא לקצץ את השיער מעל לגרוגרת, ותנסו גם לא לגלח את אזור הצוואר גבוה מדי. בכל מקרה, תחשבו פעמיים לפני שאתם מורידים את השיער: כבר איבדנו המון מאחינו המזוקנים בגלל טעויות בולטות בגיזום קו הצוואר, אז תחשבו טוב על האורך הרצוי שיחמיא לכם.

עודף או חוסר ניקוי של הזקן

אני לא חושב שצריך להסביר למה חשוב לנקות ולשטוף את הזקן באופן יומיומי. כשאתם נמצאים בשלב גדילת הזיפים, תשטפו את הזקן בעזרת תכשיר ניקוי מיוחד לעור הפנים, או שמפו לזקן – זה יסייע לשמור על בריאות השיער ועור הפנים ולמנוע הצטברות של חיידקים ולכלוך שיפגעו בזקיקי השיער וימנעו מהם לגדול בצורה תקינה. אחרי שהזיפים שלכם הפכו לזקן ארוך ועבה יותר, תקפידו לחפוף אותו פעם או פעמיים בשבוע.

אני בטוח שרבים מכם תוהים למה צריך להפחית את תדירות חפיפת הזקן שלכם דווקא כשהוא צמח במלואו? ובכן, התשובה יכולה להפתיע רבים, אבל זאת המציאות: שטיפה יומיומית של שיער הפנים עם שמפו יכולה לפגוע בו. היא מסירה את השומן שמופרש באופן טבעי בשיער ובעור (סבום) וגורמת ליובש קיצוני שפוגע בהם. אז, חשוב שלא תגזימו אפילו עם ניקוי הזקן.

כמובן, שלא מדובר בהמלצה גורפת שיש להקפיד עליה באופן עיוור. תפעילו שיקול דעת ותתחשבו במצב האישי שלכם. אם יש לכם עבודה מלוכלכת במיוחד או שאתם סובלים מהזעת יתר, ייתכן שתצטרכו לחפוף את הזקן לעיתים קרובות יותר כדי לשמור על היגיינה בסיסית ולמנוע מלכלוך, פסולת, וזיהומים להצטבר בזקן האהוב שלכם.

אל תייבשו את הזקן

מדבר ענק ויבש

כל גבר שגידל זקן יודע שהוא יכול לגרום לפריחה, גרד, אדמומיות וגם קשקשים בזקן. התופעות הלא נעימות האלה הפכו לסיוט הגדול ביותר של כל מזוקן שלא בדיוק חלם על זקן גס, מחוספס, ומלא בקשקשים, שהוא נואש להסתיר. החדשות הטובות הן שניתן לפתור את כל הבעיות המטרידות והמציקות האלה באמצעות שמן לזקן.

החבר השעיר שמעטר את פניכם זקוק לרמה מוגברת של לחות. על מדפי החנויות תוכלו למצוא מגוון רחב של שמנים, תחליבים, וגם באלם לזקן שנועדו בדיוק למטרה הזאת. אל תתנו לעור שלכם למות מצמא! תזינו אותו באופן יומיומי בכל מה שהוא זקוק לו. בעוד ששמנים לזקן מושלמים לריכוך זקנים ארוכים וסמיכים יותר, תחליבי לחות מיוחדים לשיער ולעור הפנים, ישככו וירגיעו את העור ויעלימו בעיות רבות שהשמן לא מסוגל להתמודד איתן. תדאגו לזקן שלכם ותשקיעו בטיפוח יומיומי שלו, והוא יחזיר לכם המון אהבה.

להשוות את עצמכם לאחרים

הרבה אנשים רצים בתחרות ריצת מתרון

כל אדם הוא יחיד ומיוחד במינו, וכך גם הזקנים שלנו. תהיו גאים במי שאתם ובמה שאתם, אף פעם אל תתביישו בזקן שלכם ותמיד תעריכו את הנכס היקר שמקשט את פניכם. תפגינו נחישות וביטחון עצמי. נכון שגנטיקה משחקת תפקיד חשוב, אבל אם אינכם מסוגלים לגדל זקן מפואר שיורד עד הצוואר, זה לא אומר שאתם לא יכולים להשוויץ בזיפים קשוחים או בשפם מגניב.

לא צריך להוריד מהרמה של הזקן שלכם, להשוות אותו לזקנים של גברים אחרים, או להתמלא ברגשי נחיתות: הזקן שגידלתם מבטא את האישיות, האופי, ותפיסת העולם שלכם. אל תפחדו להביע את האני הפנימי שלכם בקול רם. כל אחד מאיתנו נפלא בדרכו שלו, והזקן שגידלנו והשקענו בו את הנשמה, הוא חלק בלתי נפרד מאיתנו. לכן, תזכרו שלכל זקן, בכל סגנון, עיצוב, וצורה, יש זכות קיום מלאה.

מוטי הגבר
מוטי הגבר

בסדר, בסדר! אז כולם כבר הבינו מזמן שמוטי הגבר הוא שם בדוי (של מישהו גבר רצח!) מבטיחים שבקרוב נחשוף את השם האמיתי של מוטי. בנתיים נאלץ להסתפק בתמונה של בחור ג'ינג'י ומזוקן.

דברו איתנו!

השאירו תגובה