טעויות (לא) של כלא – 7 טעויות שכל מזוקן עושה ואיך להימנע מהן

זה קרה (כמעט) לכולנו: קיצוץ לא ישר של הזקן, ברבר שממש (אבל ממש) התאכזבת מהסידור שלו ועוד המון טעויות שהורסות לך את כל הפאן, הפאנן והזקן.

אז מה עשינו? כינסנו את מיטב המוחות המזוקנים הנחנו על המטרות את הטעויות שלנו וצחצחנו את האקדחים – אז מהן הטעויות, איך נמנעים מהן ובעיקר איך מתגברים עליהן? בדיוק בגלל זה אתה חייב להמשיך לקרוא. קח עט ודף ותתחיל לשנן, מניסיון:

אתה חושב ששמן לזקן הוא רק לזקן.

בחור צעיר שמסדר את הזקן שלו בחלון ראווה של חנות

מה הטעות?: שמן לזקן נועד לספק לחות וחומרי הזנה לעור הפנים שמכוסה כעת שיערות הזקן שואבות לו את הלחות ומרכיבים נוספים שהיו מוזנים אליו לולא החלטת שאתה רוצה להיות ויקינג (ציטוט של אמא, האבא תיאר את זה כ: "לוחם דאעש שחזר לתקופת האבן"). אז כן, ברור שגם שיערות הזקן צריכות את השמן, כי אם יש לך זקן ארוך העור לא יכול לספק לכל הזקן לחות ולכן גם שיערות הזקן וגם העור חייבים לקבל מנה יומית של הזנה בשמן או חומרים אחרים.

זה קריטי – הזנחה של הטיפול עם שמן תגרום ליובש, גירודים ואפילו קשקשים בזקן.

דבר המוסכניק: שמן לזקן נועד (גם) לעור הפנים – מומלץ לאחר מקלחת חמה למרוח באופן יומי כמות שמן בהתאם לגודל הזקן. להגיע לכל האזורים ולכל שיערה במיוחד בקצוות. וודא שבזמן המריחה אתה מספק גם לעור מנה ראויה של שמן, עסה את העור עם השמן ודאג שהוא יהיה מוזן באופן קבוע בשמן וחומרי הזנה רלוונטיים.

אתה מסדר את הזקן כשהוא רטוב.

גבר עם זקן מלא וארוך שוחה באגם

מה הטעות?: ראית פעם בגדים סחוטים במים? מכיר את כח המשיכה? (קח) – אז זהו, המים (או יותר נכון, כח הכבידה) מושך את שיערות הזקן הרטובות שלך כלפי מטה, ואתה מסתכל במראה ולא מאמין איך בתוך לילה צמח לך הזקן! אתה מעלה סטורי! שולח בקבוצה של המזוקנים! בקיצור אתה ואנחנו נסחפנו.

אבל מה שבאמת קורה, זה שאם תקצר את הזקן שלך בזמן שהוא רטוב "וארוך", כשהוא יתייבש, תגלה שעשית טעות גדולה. מטד. המים מכבידים על השיער, מושכים אותו למטה ונותנים לך מראה מטעה כך כשאתה מסדר את הזקן שלך אתה מקצר אותו יותר ממה שאתה רוצה.

דבר המוסכניק: את הזקן מסדרים רק (!) שהוא ייבש, לגמרי.

אתה מחליף ברבר בתדירות גבוהה.

גבר עושה סידור זקן עם מספריים בברברשופ שחור לבן

מה הטעות?: אפשר לכתוב על זה ספר, אבל באמ;לק: הברבר החדש לא בדיוק מכיר אותך, את הפנים שלך ולא בטוח מבין כמה עבדת כדי לטפח את הדבר המפואר הזה על הפנים שלך. התוצאה? למרות שקראת עליו תגובות טובות, אתה יוצא מבואס מטיפול בעייתי לזקן שלך, עם תיקונים שלא לרוחך לזקן שלך.

דבר המוסכניק: תמצא לך ברבר אחד, תתייעץ עם חברים מזוקנים, איתנו או תעלה בסיאנס את הרצל – העיקר תבחר לך ברבר שאתה סומך עליו בעיניים עצומות (ותשאיר טיפ מכובד).

אתה מדבר בטלפון כשיש לך שמן בזקן.

טלפון מחוגה בצבע כתום עומד על שולחן

מה הטעות?: גועל נפש – מסך הטלפון שלך הופך להחלקרח שומני וגועלי, במיוחד בקיץ. כל החומרים שכל כך רצית שיזינו את הזקן שלך, הופכים את המסך שלך לריבוע שחור ובעעע.

דבר המוסכניק: במילה אחת? אוזניות.

אתה מיישר את הזקן שאתה ממהר.

מספריים גדולות לזקן על רקע שחור

מה הטעות?: הראש שלך לא עסוק בדבר החשוב ביותר – בזקן שלך, אלא בעניין שלשמו אתה ממהר והתוצאה יכולה להיות קטסטרופלית. יישור לא נכון של קו הלסת או בקצוות יכול להרוס לך את היום ואת החודש.

דבר המוסכניק: לאט, תנשום – אם אתה ממהר או רעב אל (!) תסדר את הזקן לבד. תשאיר את זה לזמן כשהראש שלך פנוי להתעסק במשימה החשובה הזאת.

מה עושים אם עשית טעות? עצור הכל, אל תנסה לתקן את מה שקלקלת: עלה לירושלים, שים פתק בכותל, טוס לברבר שלך ותקווה לטוב (הירושלמים הרוויחו – הם לא צריכים לסוע כ"כ רחוק רק בשביל הכותל. שווה!).

אתה מסדר את הזקן כל שבוע.

ברבר מסדר זקן לגבר ברברשופ

מה הטעות?: מכיר דשא, ההוא של השכן תמיד יותר ירוק, וכל כמה זמן קוצצים אותו? עכשיו תחשוב על הזקן שלך. אם אתה מקצץ אותו יותר מידי פעמים אל תתלונן בקבוצה (אתה עדיין לא חבר? בוא עכשיו) שהוא לא גודל ותתלונן על הגנים שלך.

בטח שהוא לא גודל, אתה לא נותן לו לגדול – עזוב אותו לנפשו, תן לו לצמוח בשקט, תעזור לו לצמוח בריא עם המוצרים הרלוונטיים. אתה תרוויח.

דבר המוסכניק: זה לא מדע טילים, פשוט אל תלחץ על הברקים כל הזמן – תן לזקן שלך לצמוח.

אתה לא שוטף את הזקן לפחות פעם ביום.

גבר משפריץ מים עם הזקן ולידו שוחה כלב

מה הטעות?: אלפי מילים נכתבו על הרוטינה החשובה הזאת בבוקר (לא, לא הקללות בפקק) – המים לזקן. הנה תקציר הפרקים הקודמים: זוכר את העמבה, מיונז, המבורגר, 1,000 האיים, הטחינה, השמן זית, הגרבר (מה?), הקפה, התה והמגנום? יפה. חלקם קיבלו אירוח על שיערות הזקן שלך.

דבר המוסכניק: הפרסומות של "ישראל מתייבשת"? הן פייק-ניוז – שיערות הזקן והעור מתחתיהן חיביים להישטף כל בוקר בקפדנות כדי לשמור על סביבת גדילה הגיינית. בבקשה, תקפיד על שטיפה יסודית של הזקן לפחות בכל בוקר!

לסיכום? מי שלא עושה לא טועה – אבל לפעמים כדאי להקשיב וליישם.

גבר שמשתמש במוצרי טיפוח לזקן עם זקן יפה

יש טעויות זקן שניתנות לתיקון מהר, יש טעויות זקן שיש בהן עוגמת נפש אבל אחרי שבוע או שבועיים הן נעלמות ויש את הטעויות שנמשכות לאורך זמן, שמפיעות על אופן הצמיחה של הזקן ובריאות העור. אותן קצת יותר קשה לתקן.

תתחיל מהבייסיק של השמירה על הזקן, שמור עליו רענן ונקי – הוא יודה לך ואנחנו ניפרד בשלב הזה.

דבר איתנו בפייסבוק, באינסטגרם, באימייל, או דרך דואר ישראל – עד שהמכתב יגיע בטח כבר יהיה לנו זקן עד הרגליים.

דוד גיסין
דוד גיסין

מטפח זקנים יותר מ-3 שנים, מתכנן עוד 30 שנה, לא מדלג על פרסומות.

דברו איתנו!

השאירו תגובה