6 דרכים לשמור על הזקן שלך בקיץ הישראלי הלוהט

יש רק בעיה אחת – לפעמים אתה צריך לצאת מהבית לעבודה, לבילוי או לשחזור קרבות מהמאה ה-13 ואז הזקן שלך מתחנן שתחזור הביתה למזגן.

אז איך בכל זאת שומרים על הזקן כאשר בחוץ המעלות נוסקות מעל ל-30 ואחוזי הלחות מאיימים להטביע אותך?

שאלה מצויינת; קח לך דלי גלידה, שייק פירות XXL ואבטיח קריר כי הכנו לך 6 דרכים כדי שתשמור על הזקן שלך בקיץ:

מפלים של מים.

גבר עם זקן קצר שמחזיק צנצנת עם מים

רלוונטי גם בחורף, אבל בטח בקיץ התקופה האכזרית ביותר לזקן –  החום והלחות שנאגרים בפנים ובגוף שלך "נחסמים" על ידי הזקן שלך והוא מתמודד עם אקלים מזעזע. שטיפה דו-יומית ויותר של הזקן במים היא קריטית. שטוף בצורה יסודית את הזקן שלך במים פושרים מהעור ומטה כדי להסיר את הזיעה והלכלוך שמצטברים.

השטיפה תיצור לזקן סביבה נעימה יותר לגדול – אמצע היום ויש לך פנאי? (גם אם אין לך), שטוף את הזקן ביסודיות נגב אותו בעדינות (!) עם מגבת (פחות עם מייבש שיער) – כך תעניק לזקן שלך עור נקי ורענן לצמיחה בריאה גם בקיץ.

שתה מים, לא zero.

בקבוק מוזג מים לתוך כוס זכוכית

כן, אנחנו עדיין במים – אין צורך בהסברים מדעיים מדוע שתיית מים בקיץ היא הכרחית לגוף שלך, אבל היא גם תורמת לזקן שלך.

גוף שמוזן במים לאורך היום תורם לעור בריא, מערכת עיכול בריאה ועוד – גוף בריא תורם לגדילת זקן סדירה, שומר על הזקן הקיים ומזין את העור כדי שלא יתייבש.

אז איך תדע כמה לשתות? גגל על כמות המים שאתה צריך (לפי משקל וגיל) או תוריד את אחת מהאפליקציות שיזכירו לך מתי לשתות ויעקבו אחרי צריכת המים שלך.

עכשיו דממה, הצל על הבמה.

תמונה של הופעת ראפ מנקודת המבט של הקהל

שהייה מרובה בשמש אינה בריאה באופן כללי, זה תקף גם לזקן שלך. שמש קורנת על עור הפנים שלך תגרום להזעה של העור, האצת ההתייבשות שלו ושל שיערות הזקן.

אז "רגע", אתה אומר (או צועק), "מה יהיה עם השיזוף שאני צריך לתפוס לקראת תערוכת היאכטות במונקו"? מינון זה הרבה בחיים – רוצה לתפוס שיזוף?

אחלה רק שים קרם לחות כמובן (תודה אמא) ובעיקר עשה את זה באופן מדורג, ובעיקר תדאג לזקן שלך: לאחר השיזוף המהמם שאתה מנסה לתפוס, שטוף את הזקן במים, תזין אותו בשמן וכדומה כדי להחזיר לשיער ולעור את הלחות שהשמש ינקה מהם.

כלור + מי מלח = קטסטרופה.

שחיין שוחה בריכה עם כלור

לאן בורחים בקיץ? לאנטרקטיקה עם כרטיס בכיוון אחד, לים עם צידנית עם אבטיח ובולגרית או לבריכה עם הבירה האהובה עליך בצידנית קפואה.

אבל, ויש כאן אבל גדול לפחות כמו האבטיח שהבאת, הנה מה שאתה צריך לדעת: המים בבריכה מלאים בכלור מסיבות היגייניות והוא לא החבר הכי טוב של הזקן שלך – כלור [או יותר נכון: NaClO, CaClO)2) = HClO] הוא חומר שלא עושה טוב לזקן שלך, הוא מייבש אותו וכמו כל כימיקל הוא בטוח לא מסייע לו.

מה עושים? נסה לא לשהות במי הבריכה הרבה זמן ולאחר השהייה חפוף את הזקן בשמפו ייעודי בצורה יסודית.

גם מי הים לא עושים טוב לזקן שלך. ריכוז של מלח במים בשילוב עם הרוח והשמש בים פוגעים בזקן שלך – אז מה עושים? שוב, הכל זה שאלה של מינון. אם עשית אקזיט ואתה כל היום בים זו טעות (ולא רק בגלל הזקן), אם אתה רק בסופ"ש בים נסה לקצוב את השהייה במים לזמנים קצרים ולאחר מכן שטוף ביסודיות את הזקן עם שצפו ייעודי וטיפול להחזרת הלחות לאחר מכן.

קרן השקעות צומחת.

גבר מזוקן עם חליפה שעובד בבית השקעות

תשקיע בו, הוא יחזיר לך אהבה – אנחנו לא מדברים על הרכב או האופנוע שלך.

כמו שהזכרנו, הקיץ מביא איתו זיעה (וזוועה), לחות ועוד מבקרים לא רצויים לזקן שלך. זה הזמן להקפיד על שגרת הטיפוח של הזקן שלך: שטיפה לפחות פעמיים ביום, חפיפה דו-שבועית או לפי הצורך, הזנה שלו עם שמן לזקן אחרי חפיפה ולפני השינה.

שמירה על שגרת טיפוח לזקן במהלך הקיץ יעזרו לזקן (ולך) לעבור את הקיץ האכזרי בשלום ולהגיע לסוף הקיץ עם זקן שנפגע מעט ככל האפשר.

תשקיע בו והוא יצמח, סמוך עליו.

בטעם עוגיות.

ארבעה קונוסים של גלידה בטעמים שונים

זה בונוס, אבל תאכל גלידה – סתם כי זה טעים ומעביר את הקיץ בפאן!

לסיכום? למזוקנים יש הרבה אויבים, הקיץ הוא אחד הגדולים שבהם – חמסין, לחות, זיעה, יובש ואנשים עם שלושת רבעי (ברצינות, אל תלבש אותם גם לא לפיג'מה). אם אתה רוצה שהזקן שלך יעבור את הקיץ בשלום תדאג לו – סיכמנו עבורך למעלה כמה טיפים מרכזיים, אבל זה הקיץ הוא מסע ארוך בהישרדות של הזקן שלך, פנק אותו במים ובמוצרים שיחזירו לו לחות ואהבה.

תעשה את מה שאתה יודע – תדאג לו כאילו זה הזקן שלך.

דוד גיסין
דוד גיסין

מטפח זקנים יותר מ-3 שנים, מתכנן עוד 30 שנה, לא מדלג על פרסומות.

דברו איתנו!

השאירו תגובה