4 עובדות מוזרות על זקן שכנראה לא ידעתם

הרבה גברים לא יודעים את זה, אבל זקן הוא הרבה מעבר לאייטם אופנתי ליופי. למעשה, זקן יכול לשנות את החיים בצורות שאפילו לא חשבת עליהם! וזה בדיוק למה אתה צריך להתעלם מכל האנשים שעדיין אומרים שלא כדאי לך לגדל זקן.

נכון, יש כמה מחקרים שיצאו לאחרונה (לא מבוססים ולא מקיפים) שטוענים שהרבה דברים לא טובים יכולים לגדול בתוך הזקן, ות'כלס? אם לא לטפל בזקן כמו שצריך, דברים לא נעימים בהחלט יכולים לגדול בו – בדיוק כמו בשיער שעל הראש או בציפורניים וכו'. יחד עם זאת, מי שמטפל בזקן שלו כמו שצריך, לא צריך לדאוג מדברים בסגנון.

והאמת היא, שזקן בריא יהפוך כל גבר לבריא יותר בכללי – ויש הרבה מחקרים שמגבים את זה.

זקנים יכולים להגיע לאורך של פי 4 מגובה של בן אדם! זה כמו התקרה שלכם בבית, כפול שניים!

ידעת ששיער פנים יכול להגיע ל-8.5 מטר אם משאירים אותו לגדול מרגע שהוא מתחיל לצמוח ועד המוות?

אני יודע שזה נשמע טיפה קיצוני, אבל זקן יכול לגדול עד כ-13 ס"מ בפרק זמן של 12 חודשים, ומכיל עד כ-40,000 שיערות, ולכן זקן יכול לעבור בגובה את הבן אדם הממוצע עד פי 5, אם ניתן לו לגדול באופן טבעי בלי לגעת בו בכלל

זקנים מופלים לרעה, ומידי פעם עולות מגוון טענות שהם גורמים לגברים להיראות פראיים.

עקב סטריאוטיפים טיפשיים, יש אנשים צרי אופקים שמידי פעם שופטים אדם מזוקן וטוענים שהוא נראה אגרסיבי או קשוח יותר ממה שהוא באמת.

אני מניח שכל אחד יכול לשפוט לפי הטעם האישי שלו, אך מחקרים קובעים שגבר עם זקן נראה אטרקטיבי, ויכול להיראות דומיננטי ואפילו לא אמין בממצאים מסויימים.

לדעתי הממצאים האלו קצת מוגזמים, וכמו שלא שופטים ספר על פי הכריכה שלו, כך לא שופטים גבר על פי הזקן שלו.

תופעת התמכרות לזקן היא אמיתית, ואפילו יש לה שם!

יש בעולם הזה וכן, גם באתר הזה, גברים שהם אובססיביים כלפי הרעמה הגברית שלהם, וקיים להם שם – פוגונופיליים.

המילה הזאת לא נשמעת ממש מחמיאה, נכון? אז זהו, שאין לזה שום קשר לחיבה עזה לילדים (!!!) פוגונופיל הוא מישהו שמעריץ את הזקן שלו יתר על המידה, עד לרמה של פיתוח אובססיה קיצונית.

מפה ניתן לראות ששיער פנים מהווה טריגר לתחושות מאוד חזקות עבור אנשים מסויימים, לכן פעם הבאה שאתם רואים בן אדם שבוהה בזקן שלכם קצת יותר מידי, ככל הנראה יש להם אובססיה קלה לזקנכם.

זקנים יכולים להגן עלינו מהשמש ולספק לפנים קצת צל.

זו אכן האמת שפנים מזוקנות מהוות אזור מוצל ומקורר במהלך החודשים החמים.

גידול זקן עבה יכול למנוע מקרני שמש מסוכנות להגיע לפנינו, ומספק הגנה של 95% מקרני UV, תלוי כמובן בעובי ובסגנון של הזקן.

לפי מחקר שנעשה באוניברסיטת דום קווינסלנד, זקן יכול לחסום כ-95% מקרני ה-UV. במילים אחרות, זקן יכול להוריד בצורה ניכרת את הסיכוי לסרטן העור. 4 מתוך 5  תחלואות של סרטן העור אצל גברים, קורות בפנים, בראש או בצוואר. לכן אם מסתכלים על הנתונים האלה, אז אפשר לראות שזקן ממש יכול להציל לך את החיים.

בנוסף, להגן על הפנים מקרני השמש, יכול לעזור לך להראות צעיר יותר, לפחות באזור הסנטר… כמה שהעור שלנו נחשף יותר לשמש, ככה יותר קמטים יכולים להיווצר עליו. וקמטים, גורמים לך להראות זקן. זקן שחוסם את קרני השמש מעור הפנים שלנו, יעזור לנו להראות יותר צעירים ליותר זמן.

וזה לא נגמר כאן: במהלך חודשי החורף הקרים הזקן יעשה את ההיפך, ויחמם את הפנים כמו סוג של צעיף. כפי שאתם רואים, זקן פנים הוא אביזר מופלא, ממש כמו אולר שוייצרי, רק ללחיים ולפנים שלכם!

בונוס: גידול זקן יכול לשפר את חיי המין

באמת! מחקר שנעשה באוניברסיטת נורת'מביה בשנת 2008, הראה שנשים רואות גבר עם שיער פנים בתור: "קשוח, בוגר, אגרסיבי, דומיננטי, גברי ובנוסף בתור פרטנר רומנטי מעולה, גם בשביל משהו חד פעמי וגם למערכת יחסית רצינית".

לפי המחקר, החוקרים בעצם אומרים ששיער פנים או זקן, מהווה סימן ביו-מיני חזק במיוחד, ומצביע באופן ביולוגי ישיר על בגרות מינית.

מוטי הגבר
מוטי הגבר

בסדר, בסדר! אז כולם כבר הבינו מזמן שמוטי הגבר הוא שם בדוי (של מישהו גבר רצח!) מבטיחים שבקרוב נחשוף את השם האמיתי של מוטי. בנתיים נאלץ להסתפק בתמונה של בחור ג'ינג'י ומזוקן.

דברו איתנו!

השאירו תגובה