מוצרים לזקן
על התער

הברבריה (דיזינגוף 130, תל אביב): ביקורת וחוות דעת אישית

תקציר
  • הברבריה היא מוסד ותיק ומכובד, אז למה יצאנו עם הרגשה מרירה (ולא בגלל האספרסו) ואיך הצליחו לגרום לנו להרגיש כמו בסרט נע? שמים את "הברבריה" על התער.

תופסים אמריקה

לכולן היו הבטחות מכאן ועד הסיסקטיז ולא מעט ברבריות ניסו את מזלן בתל אביב, אבל לא כולן הצליחו לשרוד. כל אחת מסיבות שונות ומשונות. אבל יש אחת שהצליחה לשרוד ואפילו לאסוף קהל אדוק  – הלא היא "הברבריה". אחת הברבריות הוותיקות בתל אביב ומחלוצות התחום בארץ בכל מה שקשור למספרות גברים בלבד ולא עוד "מעצב שיער" שיודע לעשות פן ולהדליק מכונת תספורת.

גברברי ארץ ישראל החליטו שהם רוצים אמריקה – לא רק "תספורת" אלא לחוות משהו רחב יותר. חוויה 'גברית' עם קריצה לשנים עברו בזמן שהיו מתגלחים עם גרזנים שהושחזו על סלעי הר געש (כן, הגזמנו). הברבריה עלתה על גל הטרנד, שהגיע אלינו מעט באיחור, והזקנים ששטפו את הרחובות קראו למוכשרים להרים ברבריות שיעשו סדר בזקנים. הסניף בדיזינגוף היה הראשון מבין שלושה (עוד אחד בתל אביב וחיפה) שהציעו חוויה ייחודית לגבר המתגלח (שלא נדע) או לגבר המזוקן (כן, זה).

מחפשים את המגבת החמה

הברבריה דיזינגוף תמונה של הרחוב

אז מה הסיפור שלנו? אחרי שמישהו שאל אותנו אם יש לנו תפילין להניח, זה היה רמז עבה לכך שהזקן שלנו צריך סידור בטיפול נמרץ – מה עשינו? קבענו תור לברבריה לשעות אחר הצהריים וחיכינו בסבלנות לתור. ביום התור קמנו בבוקר בטוחים שהערב נראה כמו ג'ורג' קלוני (רק עם זקן יותר ארוך) ואחרי יום של חטיבת עצים ביער (חחח נראה לכם), הגענו מעט לפני זמן התור, אחזנו בידיות הגרזן של דלת הברבריה (אלה הידיות הכי מגניבות בהיסטוריה) ונכנסו.

רעש של מוסיקה לא מזוהה היה ברקע וכל הכיסאות תפוסים בלקוחות עם ברברים שעומלים על זקן או תספורת, אחד הברברים הגניב שלום וחיוך לעברנו וצעדנו אחר כבוד לדפלק הקבלה. לאחר דיון קצר עם הבחורה היא הציע לנו אספרסו (שצריך שיפור) או מקרר (מגניב) עמוס בבירות לבחירתנו – ההתחלה נראית מבטיחה וטעימה.

לגמנו אספרסו ולאחר מכן בירה והמתנו לתורנו, אחרי לא הרבה זמן הברבר התפנה אלינו והתיישבנו על כיסא המלך. בשיח קצר עם הברבר הבהרנו לאן אנחנו מכוונים ויצאנו לדרך. כאן הדברים התחילו לחרוק. אחרי קיצוץ זריז עם מכונה, הברבר עבר לסכין ללא הכנת עור הפנים עם מגבת חמה אלא מרח ישירות על האיזור קצף גילוח חם והתחיל בעבודה – התוצאה היא לא רק הרגשה של חוסר מקצועיות אלא חוסר נוחות, בעיקר בקיץ כשהסכין פוצעת את העור בגלל חוסר הכנה מתאים וזה שורף. לאחר סיום העבודה עם הסכין הברבר מרח מעט קרם לזקן שהריח טוב ואמר לנו "תתחדש".

מראה מראה שעל הקיר

הברבריה דיזינגוף תמונה של הכניסה

המבט במראה היה מאכזב, נאמר זאת כך יונית, לא לזה התכוונו ולא על זה דיברנו – הזקן קוצץ יותר מידי, ולמרות שאמרנו במפורש שאנחנו לא רוצים קיצוץ של קצוות השפם, הם קוצצו. הלכנו לשלם בתחושה מעורבת מצד אחד הברבריה היא מקום וותיק שמציע אווירה טובה לגבר המזוקן. מצד שני, נראה שבמשך הזמן ההשקעה בלקוח ירדה. סידור הזקן נעשה ללא מגבת חמה והכי כואב – הכל נעשה במהירות כי צריך להספיק ללקוח הבא.

כן, אנחנו יודעים שצריך להספיק כמה שיותר לקוחות. אבל אסור לזה לבוא על חשבון החוויה של הלקוח.

בואו נניח את התער על השולחן ונדבר על זה – סידור זקן בסיסי רובנו יודעים לעשות בבית מול המראה וזה יצא לא פחות טוב מעבודת הברבר, למה? כי אנחנו מכירים מה אנחנו רוצים ואיך אנחנו נראים הכי טוב. רגע, אז למה הלכנו לברבריה? בשביל הבירה, סתם. הלכנו כדי לקבל סידור מדויק יותר ולהתפנק על מגבת חמה, יחס אישי, קצף גילוח חם, מגבת קרה ושלל פינוקים נוספים – כל אלה לא נכללו בביקור שלנו ברבריה.

לסיכום – גירושין או גישור?

הברבריה דיזינגוף תמונה של הדלת

אם ננסה לתמצת במילה: אכזבה – תתארו לכם (איפה שלמה ארצי כשצריך אותו?) שהזמנתם את רכב החלומות שלכם: S Class (תזרמו), הגעתם לסוכנות ואחרי כל הטקס שכלל שמפניה,קוויאר סיגר משובח אתם מתיישבים על כורסאות העור המפנקות, מדליקים את המסאג' המובנה, לוחצים על הכפתור והיפיפייה האימתנית מעירה את 700 הסוסים שרק ממתינים לפקודתכם מתחת למנוע.

הידיים שלכם מזיעות מעל ההגה המרופד בעור רך ואתם מתחילים בנסיעה החוצה מהסוכנות. ואז (תופים) אתם מגלים שתפירות העור בכיסאות נפרמים כבר בדרככם החוצה, המסך מרצד, מערכת השמע על 24 הרמקולים שלה נשמעת כמו אוזניות ב-5 שקלים מחנות נוחות בטבריה. בגדול זה מרגיש לכם כמו פיקנטו – מה הייתם עושים? כנראה שהייתם עושים פרסה לסוכנות.

עכשיו נצא מה-S Class ונחזור לדיזינגוף, הגענו לברבריה עם הרגשה שאנחנו נכנסים ל "אס קלאס" של הברבריות בארץ – וותק, ברברים מנוסים ושם טוב בקהילת הזקנים. אבל כל זה לא היתרגם למציאות: במציאות היינו על הכיסא בין 10 דקות לרבע שעה, הרגשנו על סרט נע, לא הייתה מגבת חמה כדי להכין את העור (זה בייסיק), התוצאה לא הייתה כפי שביקשנו בהתחלה וכאמור יצאנו בהרגשה חמוצה.

לסיכום

מדד הפינוק
מדד המקצועיות
מדד אווירה

ציון סופי

מחיר: 50 ₪ (לא כולל טיפ). מה עשינו: סידור זקן.

רוצים שנניח על התער את הברבריה שלכם? כתבו לנו בתגובות.

סער זקנשווילי

סער הוא מבקר ברברשופס שאוהב לבקר בברברשופס ולבקר אותן (הבנתם את הפאנצ'?). סער אוהב: זקנים, כלבים, חתולים, תערים וחצ'פורי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Close